Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Керівництво для авторів

Подання рукописів

Подання рукописів є безкоштовним. У поданні має бути зазначено повне ПІП автора, місце роботи, робоча адреса, контактна інформація (телефон, факс, e-mail), а також унікальний ідентифікатор ORCID. Інформація подається мовою оригіналу статті та англійською. Усі рукописи та додаткова інформація надсилаються на електронну адресу відповідальному секретарю журналу "Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Біологічні науки". 

Мотузюк Олександр Петрович, відповідальний секретар, Волинський національний університет імені Лесі Українки, пр.. Волі, 13, Луцьк, Волинь, 43000 Україна, . Тел.: +38-986715842. E-mail: lutskeeg@gmail.com

Вимоги до оформлення статей

 Приймаються статті українською, російською та англійською мовами.

Стаття повинна бути структурованою та містити підрозділи:

  • постановку проблеми в цілому та її зв'язок з актуальними науковими та практичними задачами;
  • аналіз останніх досліджень та публікацій, в яких започатковані рішення цієї проблеми;
  • виділення нерозв’язаних раніше частин загальної проблеми, якій присвячена дана стаття;
  • формулювання цілей статті (постановка задачі);
  • виклад основного матеріалуз повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
  • висновки з даного дослідження та перспективи подальших завдань по даному напрямку.

До статті повинно додаватися:

  • офіційний лист, підписаний керівником організації, в якій виконувалася робота;
  • два примірники рукопису статті, виконаної відповідно до вимог, викладених нижче. Один екземпляр рукопису повинен бути підписаний усіма авторами;
  • оригінал експертного висновку про можливість опублікування даної роботи у відкритій пресі;
  • підписану авторами угоду і подальше розміщення статті в інтернеті;
  • повна поштова адреса одного з авторів, контактний телефон та адреса електронної пошти;
  • текстовий файл всієї статті і окремо файли малюнків в програмних пакетах, описаних нижче (пересилаються на електронну пошту редакції:  lutskeeg@gmail.com).
  • англомовний блок (якщо стаття викладена українською мовою), який включає англійською мовою назву статті, прізвища авторів, поштову адресу організації, анотацію статті (структуровану, з кількістю знаків – не менше 1800), ключові слова, кількість рисунків, таблиць, бібліографічних посилань, список використаної літератури).
  • україномовний блок, (якщо стаття викладена російською, чи англійською мовами), який включає українською мовою назву статті, прізвища авторів, поштову адресу організації, анотацію статті (структуровану, з кількістю знаків – не менше 1800), ключові слова, кількість рисунків, таблиць, бібліографічних посилань, список використаної літератури).

 Біоетичні норми

Журнал орієнтується на правила, рекомендовані Європейською конвенцією про захист хребетних тварин, що використовуються для дослідних та інших наукових цілей (Страсбург, 1986), правилами Міжнародного комітету редакторів медичних журналів (ICMJE), а також рекомендаціями «Біоетична експертиза доклінічних та інших наукових досліджень, що виконуються на тваринах» (Київ, 2006). Всі процедури, що описують експерименти із залученням лабораторних тварин, будь-які роботи з використанням матеріалів, одержаних у людини або від донорів і/або пацієнтів необхідно проводити, керуючись нормами біоетики. Описуючи експерименти з лабораторними тваринами, необхідно вказати яких рекомендацій щодо роботи із тваринами (національних, інститутських) додержувалися під час проведення цих процедур. У разі неможливості повного дотримання зазначених норм автору слід обґрунтувати зміну протоколу, затвердити його локальним комітетом із біоетики і зазначити відповідні зміни в розділі «Матеріали і методи».

Подання та робота з рукописами

У друкованому вигляді на адресу редакції надсилаються:

  • Два примірники рукопису (в тому числі  резюме двома мовами, таблиці, рисунки з підписами до них, розміщені за порядком згадування їх у тексті, та список літератури), зі суцільною нумерацією сторінок (з першої до останньої) і з підписами всіх авторів на останній сторінці. Датою отримання рукопису вважається дата надходження його до редакції.
  • Ліцензійний договір про передачу авторських прав журналу, підписаний всіма авторами на останній сторінці (2 примірники). Договір набуває чинності лише після прийняття статті до публікації. Жодна частина публікації не може бути використана з комерційною метою без дозволу видавництва.
  • Інформація про авторів: прізвище, ім’я, по батькові (повністю) кожного автора, їх посади, наукові ступені та звання, телефон (із зазначенням коду міста), місце роботи та поштова адреса організації для всіх авторів англійською, українською та російською мовами, e-mail. Слід позначити автора для листування, вказавши його контактний (службовий та мобільний) телефон.

Поштова адреса редакції: 

В електронному форматі на адресу lutskeeg@gmail.com  надсилаються:

  • Рукопис, ідентичний паперовій версії (файл слід назвати  англійською мовою прізвищем першого автора статті, наприклад, Petrenko.doc). Формат файлів для тексту і таб­лиць – документ MS Word (doc, docx або rtf).
  • Рисунки, фотографії, схеми тощо можуть бути чорно-білими або кольоровими. Перевагу слід надавати кольоровому ілюстративному матеріалу. Формат файлів – tif, bmp, wmf, gif, jpg, eps або pdf. Нариклад, Fig1.jpg, Fig2.tif або Fig3.bmp). Таблиці слід подавати із заголовком і порядковим номером. Усім колонкам в таблицях необхідно дати назву і вони мають бути заповнені відповідними даними. Примітки розміщуються безпосередньо під таблицями.
  • Для оглядів і експериментальних статей допустимо подати не більше 6 рисунків; для коротких повідомлень – не більше 4. Додатково окремими файлами оформлюється кожний рисунок і таблиці. Підписи до рисунків не включаються в сам рисунок і також подаються окремо.
  • Якщо в статті використовуються ілюстрації, опубліковані іншими авторами, автор рукопису зобов’язаний надати редакції документальне підтвердження дозволу на використання цих ілюстрацій від власника авторських прав.

Загальні вимоги до рукописів

 Обсяг експериментальної роботи зі списком цитованої літератури, таблицями та рисунками з підписами, що пояснюють одержані результати, не має перевищувати 14 сторінок, огляду – 16 сторінок. Шрифт тексту – Times New Roman; кегль 14  (таблиці – кегль 11); інтервал між рядками – 1,5.

Окремі вимоги до оформлення рукопису

 Структура рукопису:

  • УДК
  • Назва статті
  • Імя та прізвища автора(ів)
  • Назва установи, де було виконано роботу
  • Електронна адреса для листування
  • Резюме і ключові слова
  • Вступ
  • Матеріали і методи
  • Результати дослідження 
  • Обговорення отриманих результатів
  • Висновки
  • Подяка
  • Дані про фінансову підтримку
  • Список літератури

  Резюме
Резюме (двома  мовами- українською - до 800 знаків та англійською до 2000 знаків) має бути структурованим  і включати такі розділи:
– назва;
– прізвища та імя всіх авторів;
– текст резюме має включати: актуальність, мету роботи, методи, результати, висновки;
– ключові слова (до 10 слів).

Після анотації слід вказати ORCID кожного з авторів статті та їх елекронну адресу.

Вступ (без назви). Стисло викладається історія питання з посиланням на джерела літератури та обґрунтовується мета дослідження.

Матеріали і методи 

Розділ «Матеріали і методи» має бути поданим так, щоб за наведеним описом методів , умов проведення дослідів можна було би відтворити експерименти. Метод або методологію проведення роботи доцільно описувати в тому разі, якщо вони відрізняються новизною або являють інтерес з точки зору цієї роботи. На загальновідомі методи досить дати посилання на публікації. Необхідно навести назви фірм та зазначити країни-виробники реактивів і матеріалів, які було використано в дослідах; вид і кількість піддослідних тварин і обов’язково застосовані методи знеболювання та евтаназії.

Цифрові дані необхідно заокруглювати згідно з усталеними правилами, враховую­чи середню похибку досліду. Вірогідність відмінностей показників слід обґрунтувати статистичним аналізом, посилаючись на конкретні методи. Не можна дублювати одні й ті самі результати в таблицях і на рисунках. Необхідно також вказати за допомогою якої програми було зроблено статистичний аналіз одержаних результатів, як подано результати, який довірчий інтервал або розподіл величин.

Усі позначення і найменування фізичних і хімічних одиниць вимірювання наводять у системі СІ.

Концентрацію розчинів слід наводити в М, мМ, мкМ тощо, але не в нормальній концентрації (н.). Якщо концентрацію виражають у відсотках, то необхідно вказати показники маса/маса, маса/об’єм, об’єм/об’єм. Варто також зазначити, які солі використовувалися для виготовлення розчинів – кристалогідрати чи безводні.

Якщо в дослідженнях було використано конкретні організми (тварини, рослини, мікроорганізми), під час першого згадування їх у тексті статті необхідно зазначити повну видову назву цих організмів латинською мовою (курсивом), дотримуючись сучасної систематики, а в разі повторного згадування найменування роду наводять скорочено однією буквою, за винятком тих випадків, коли родові назви різних організмів починаються на одну й ту саму літеру. Тоді використовують скорочення з декількох букв, наприклад Staph. аureusStr. lactis.

Скорочення слів (абревіатури), крім загальновідомих (дивись нижче), у таблицях і в підписах до рисунків наводити не варто (за деяким винятком, в цьому разі з обов’язковим розшифруванням їх у примітках). Не варто також, окрім загальноприйнятих скорочень, наводити в статті довільно скорочені короткі слова (наприклад, такі як пероксидаза, глюкозидаза тощо)

Результати та обговорення

У цьому розділі слід уникати прямого повторення даних, наведених у таблицях. Обговорення результатів потрібно обмежити розглядом лише найважливіших встановлених фактів з урахуванням попередніх даних щодо питання, яке вивчалося. Іншими словами, більша частина обговорення має бути присвячена інтерпретації результатів.

 Висновки (без назви) можуть супроводжуватися рекомендаціями, оцінками, пропозиціями, описаними в статті.

 Формули: математичні формули представляються у вигляді окремих об'єктів в редакторі формул MathType. Шрифт – Times New Roman 11pt, вирівнювання по центру, нумерація – в круглих дужках, праворуч. Для редактора формул використовуються такі параметри: грецькі символи і букви – шрифт Symbol. Решта – Times New Roman. Розміри: звичайний – 11pt, великий символ – 14pt, великий індекс – 8pt. Латинські літери і символи повинні представлятися в стилі «Математичний», кириличні – в стилі «Текст». Не допускається подання формул і їх нумерації в вигляді таблиці. Символи в формулах і тексті статті повинні мати однакові зображення.

Рисунки:  рисунки (до 5) представляються в спеціалізованих графічних програмних пакетах Adobe Photoshop, Corel Photo-Paint, Corel Draw з розширенням файлів tif, jpg, pcx, bmp. з роздільністю 300 dpi без підписів під рисунками і вставляються в текст як "малюнок", а не «полотно».  Шрифт тексту на малюнках – Times New Roman 11pt. Невеликі малюнки рекомендується розміщувати з обтіканням текстом на 3 мм. Якщо малюнок вставлений, то необхідно відзначити опцію «Переміщати з текстом» і «Встановити прив'язку». Використання альбомної орієнтації не допускається. Фотографії представляти лише за крайньої необхідності. Графіки та діаграми бажано подавати у вигляді штриховки, щоб уникнути незручностей з кольлорами під час друку. 

Список літератури

Список літератури складають за порядком цитування джерел у тексті (їх позначають цифрами у квадратних дужках) і подають у кінці статті. У джерелах літератури необхідно наводити прізвища всіх авторів статей, що цитуються, не скорочуючи їх перелік, повну назву статті, загально прийняту скорочену назву часопису, том, номер і сторінки. Назви книг (монографій, збірників праць), дисертацій, авторефератів та патентів тощо слід наводити повністю. Не можна посилатися на неопубліковані матеріали. У переліку джерел літератури в експериментальній роботі бажано наводити не більше 20 найменувань, а в огляді – не більше 100. При цьому мають переважати посилання на роботи останніх років.

Список літературних джерел та цитування здійснюється відповідно до стилю Американського хімічного товариства  (ACS STYLE) та нумерується в порядку згадування в тексті. Шрифт Times New Roman 10pt, назви журналів чи книг  – курсивом. Скорочення назв цитованих джерел не допускається. 

У  тексті  з  цитованою  інформацією  необхідно  вказати  порядковий номер, який також відображається у списку використаних джерел.  Порядковий  номер,  виділений  курсивом,  зазначається у  квадратних дужках. Наприклад: «Вже через три доби на поверхні вугільних гранул починає формуватися біоплівка [5]. Або Як показали дослідження Клименко [5], …» Джерела нумеруються та організовуються в переліку  посилань  у  порядку  їх  згадування  в  тексті.  Номер  зазначається  перед бібліографічним описом.

Наприклад: 2. Гонський, Я. І.; Максимчук, Т. П.; Калинський, М. І. Біохімія людини, 2-е вид.; Укрмедкнига: Тернопіль, 2002. с 32, 52.

До бібліографічного посилання включаються всі автори (редактори, якщо автор відсутній) через крапку з комою; між ініціалами автора та його прізвищем ставиться кома.

Приклади оформлення джерел.

Кника із кількох авторів: Прізвище1, Ініціали1; Прізвище2, Ініціали2; та ін.  Назва Книги, Номер видання; Інформація про Серію; Видавництво: Місце Видання, Рік; Номер тому; сторінковий інтервал. Le Couteur, P.; Burreson, J. Napoleon’s Buttons:  How 17 Molecules Changed History; Jeremy P. Tarcher/Putnam: New York, 2003; pp 32–47.

Гонський, Я. І.; Максимчук, Т. П.; Калинський, М. І. Біохімія людини, 2-е вид.; Укрмедкнига: Тернопіль, 2002; с 32, 52.

 Honskyi, Ya. I.; Maksymchuk, T. P.; Kalynskyi, M. I. Biokhimia Luidyny, 2-e vyd.; Ukrmedknyha: Ternopil, 2002; s 32, 52.

Стаття із наукового журналу. Прізвище, Ініціали. Назва Статті*. Назва Журналу Рік, Номер тому (Номер випуску), сторінковий інтервал:

Klingler, J. Influence of Pretreatment on Sodium Powder. Chem. Mater. 2005, 17 (8), pp 2755–2768.

Корчуганова, О. М.; Танцюра, Т. В. Дослідження кінетики осадження нікелю з розчину. Наукові вісті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» 2015, 3, с 112–117.

Korchuhanova, O. M.; Tantsuira, T. V. Doslidzhennia Kinetyky Osadzhennia Nikelui z Rozchynu. Naukovi Visti Natsionalnoho Tekhnichnoho Universytetu Ukrainy “Kyivskyi Politekhnichny Instytut” 2015, 3, s 112–117.

Стаття із наукового журналу (онлайн) Прізвище, Ініціали. Назва Статті. Назва Журналу [Online] Рік, Номер тому (Номер випуску), сторінковий інтервал або Номер Статті або інша ідентифікаційна інформація. DOI *. URL (дата звернення)

Zloh, M.; Esposito, D.; Gibbons, W. A. Helical Net Plots and Lipid Favourable Surface Mapping of Transmembrane Helices of Integral Membrane Proteins: Aids to Structure Determination of Integral Membrane Proteins. Internet J. Chem. [Online] 2003, 6, Article 2.

http://www.ijc.com/articles/2003v6/2/ (accessed Oct 13, 2004).

Бачериков, В. А. 9-Aнилиноакридины как Противораковые Препараты. Вісник Дніпропетровського університету. Серія Хімія [Онлайн]; 2014, 22 (2), с 1–20. http://chemistry.dnu.dp.ua/article/view/081416 (дата звернення Січ 28, 2016).

Bacherykov, V. A. 9-Anilinoakridiny kak Protivorakovyie Preperaty. Visnyk Dnipropetrovskoho Universytetu. Ceriia Khimiia [Online]; 2014, 22 (2), s 1–20. http://chemistry.dnu.dp.ua/article/view/081416 (accessed Sich 28, 2016)

Матеріали конференцій. Прізвище, Ініціали. Назва Доповіді*. В Назва Збірника, Матеріали Назва Конференції, Місце Проведення, Дата Проведення; Прізвище редактора, Ініціали, Ред.; Видавництво: Місце Публікації, Рік; Номер Доповіді, сторінковий інтервал.

Boehm, H. P. Surface Properties of Carbons. In Structure and Reactivity of Surfaces, Proceedings of the European Conference, Trieste, Italy, Sept 13–16, 1988;

Zecchina, A., Cost, G., Morterra, C., Eds.; Elsevier: Amsterdam, 1988; рр 145–157.

Александров, С. В. Проблемы Рекультивации Нефтезагрязненных Земель. В Проблемы Безопасности Жизнедеятельности и Промышленной Экологии, Материалы III-й Международной Научно-практической Конференции, Ульяновск, Россия, июнь 3-4, 2010; Савиных В. В., Красногорская Н. Н., Силина Е. К., Ред.; УлГТУ, 2010; с 29-30.

 Гетманюк, К. М.; Воронцов, М. Є.  Енергоефективна Переробка Бетаніновмісної Сировини. Біотехнологія ХХІ Століття, Тези Доповідей VIIІ Всеукраїнської Науково-практичної Конференції, Київ, Україна, Квітень 25, 2014; НТУУ “КПІ”: Київ, 2014; с 23.

Другий список літератури (References), який буде розміщено на сайті журналу в якості метаданих до статті, потрібно оформити за тим самим зразком, але українські та російські джерела потрібно транслітерувати і вказати англійську назву статті у квадратних дужках. Наприклад:

Morenko, A. G.; Pavlovich, O. S.; Kocan І. Ja. Kortikal'nі aktivacіjnі procesi u cholovіkіv іz visokoju ta niz'koju vihіdnoju іndivіdual'noju chastotoju al'fa-ritmu pіd chas sensomotornoї dіjal'nostі rіznoї skladnostі [Cortex activation processes in men with a high and low initial individual frequency of alpha rhythm at sensory-motor activity of various complexity]. Fіzіologіchnij zhurnal, 2013,  s 59 (5), 41–49. (in Ukrainian)

Якщо джерело українською чи російською мовою, то його необхідно транслітерувати. Для автоматичної транслітерації користуйтеся сайтом www.translit.net.

Список літератури слід подавати двома окремими блоками:
Блок 1 (Література) – список літератури мовою оригіналу.
Блок 2 (References) – той самий список літератури, але англійською мовою. Прізвища авторів, назви журналів наводять згідно з однією з міжнародних систем транслітерації. Назви статей в посиланнях необхідно подавати у перекладі на англійську мову. Посилання на іноземні публікації повністю повторюються в списку, наведеному латиницею.

Статті, оформлені з недотриманням Вимог будуть повертатися авторам. Датою надходження буде вважатися дата повторного надходження статті, оформленої відповідно до вищевикладених Вимог. Більш детальну інформацію можна отримати в редакції журналу, т. (098) 67-15-842, поштою: lutskeeg@gmail.com

Поштова адреса редакції: біологічний факультет Східноєвропейського національного Університету імені Лесі Українки, просп.. Волі, 13, м. Луцьк,43000, Україна.

Прикінцеві зауваження

Рукопис оформлюють таким чином, щоб кількість доопрацювань і переробок під час редагування статті була мінімальною. 

Статті направляють до редколегії тільки в електронному вигляді одним файлом за електронною адресою lutskeeg@gmail.com

Відповідальний редактор – Мотузюк Олександр Петрович (+380986715842).

Терміни прийому статей

Статті приймають за встановленим графіком: № 1 (червень) – до 15 травня поточного року; № 2 (грудень) – до 15 листопада поточного року.

 Адреса редколегії: Мотузюк Олександр Петрович Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, пр.. Волі, 13, Луцьк, Волинь, 43000 Україна, . Тел.: +38-986715842. E-mail: lutskeeg@gmail.com

Вимоги до подання

Усі подані матеріали повинні відповідати наступним вимогам.

  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося на розгляд до редакцій інших журналів (або вкажіть пояснення у коментарях для редактора).
  • Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
  • Веб-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • Текст набраний 12-м розміром кеглю з одинарним міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).
  • Текст відповідає вимогам щодо стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".

Ботаніка

У розділі публікуються статті, які відображають різноманітність рослинного світу (систематику), морфологію та анатомію рослин, фізіологію та біохімію росли,  їх географічне поширення та екологію, охорону та раціональне використання фіторесурсів, а також статті, що стосуються вказаних аспектів у грибів.

Екологія

Публікуються статті з екології та біорізноманіття.

Зоологія

У розділі публікуються статті, які відображають різноманітність тваринного світу, зовнішню та внутрішню будову тварин, закономірності їхнього індивідуального та історичного розвитку, еволюцію, поведінку, географічне поширення, функціональну біогеоценотичну й біосферну роль, взаємозв'язки з середовищем та іншими організмами, питання практичного використання і охорони вразливих видів, засоби контролю шкідників і паразитів тощо.

Фізіологія людини і тварин

В розділі публікуються  оригінальні дослідницькі статті з усіх галузей фізіології та патофізіології, що ілюструють нові фізіологічні принципи чи механізми. Заохочуються рукописи, що стосуються фізіологічних процесів на різних рівнях організації організму – молекулярному, клітинної мембрани, одиничних клітин, тканин або органів і систем. Ми особливо прагнемо публікувати матеріали, які мають клінічний або інший прикладний аспект і допомагають у розумінні ролі фізіології у здоров'ї та хворобі.

Положення про конфіденційність

Імена та електронні адреси, вказані користувачами на сайті цього журналу, будуть використані виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.